Volvo tuning – w Lubinie odmienisz swój samochód

Written by

Każdy chciałby posiadać auto, które będzie się wyróżniać na tle innych, lecz zazwyczaj z linii produkcyjnych fabryk samochodowych zjeżdżają pojazdy, które różnią się od siebie w nieznaczny sposób – dotyczy to przeważnie koloru lakieru lub wyposażenia. Jak sprawić, żeby Twoje auto przeszło totalną metamorfozę, tak abyś mógł zostać królem szos? Z pomocą przychodzi Volvo tuning. Lubin to jedno z miast, w którym możesz odmienić swój samochód tej szwedzkiej marki.

Co to jest tuning samochodu?

Termin „tuning” oznacza modyfikację osiągów lub wyglądu pojazdu. Nazwa tego procesu pochodzi z języka angielskiego – oznacza „regulację” strojenia. Tuning jest więc synonimem personalizacji pojazdu silnikowego poprzez różne modyfikacje mechaniki, w celu zwiększenia wydajności, a także jest powszechnie stosowany do zewnętrznych zmian karoserii. W ten sposób identyfikowane są samochody spersonalizowane, a celem jest tu osiągnięcie większej wyjątkowości i oryginalności pojazdu, odchodząc od jego standardowego wyglądu i nakierowując go na własny gust. Modyfikacja właściwości mechanicznych i wyglądu nie zawsze może być prawnie dopuszczona do jazdy, dlatego wszystkie zmodyfikowane pojazdy silnikowe muszą zostać uprzednio sprawdzone i zatwierdzone prawnie, aby mogły poruszać się po ulicach.

Rodzaje tuningu

Tuning dzieli się na trzy rodzaje:

  • mechaniczny – modyfikacje obejmują silnik, układ napędowy, paliwowy czy podwozie pojazdu. Przykładowe czynności podczas tuningu mechanicznego to wymiana tłoków, gaźnika czy skrzyni biegów;
  • elektroniczny – proces jest bardzo podobny do tuningu mechanicznego, jednak obejmuje zmiany w oprogramowaniu elektronicznym modułu sterowania jednostki napędowej. Dzięki niemu można zmienić maksymalną prędkość, maksymalne obroty silnika czy stosunek paliwa do powietrza;
  • optyczny – obejmuje zmiany w wyglądzie danego pojazdu – to np. zmiana alufelg. W przeciwieństwie do tuningu mechanicznego, modyfikacje prowadzą do polepszenia osiągów pojazdu.

Co jest zabronione w przypadku tuningu?

Tuning w Polsce nie jest zabroniony, ani nie jest to czyn karany. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystko w tej kwestii jest dozwolone, a podczas tuningu muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. To bardzo ważne w kwestii bezpieczeństwa poruszania się po drodze, gdyż tuning musi być nieszkodliwy dla otoczenia, w szczególności innych kierowców oraz pieszych.

Zanim rozpoczniesz proces tuningu, warto zapoznać się z kilkoma aktami prawnymi, które określają parametry, jakie powinien posiadać pojazd, który może być dopuszczony do ruchu drogowego. Najważniejsze z nich to art. 66 ustawy Prawo o ruchu drogowym i Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Zwróć również uwagę na rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 roku w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów.

Warto podkreślić to jeszcze raz – polskie prawo nie zabrania dokonywania tuningu. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na modyfikowane elementy, ponieważ muszą one posiadać odpowiednią homologację i odpowiadać szczegółowym warunkom technicznym. Przykładowo – wymieniając lampy, nie możesz zamontować dodatkowych diod, które będą wysyłać światło barwy niebieskiej. Jeśli podczas kontroli drogowej funkcjonariusz uzna, że pojazd po tuningu nie spełnia norm, możesz stracić dowód rejestracyjny i otrzymać mandat w wysokości 500 zł.

Volvo tuning – Lubin działa z V-Motors

Volvo to marka, która od wielu lat podbija rynek motoryzacyjny. Samochody szwedzkiego producenta są dostarczane do ponad 180 krajów świata, w tym rzecz jasna i do Polski. Pojazdy Volvo postrzegane są jako auta niezwykle wydajne, wytrzymałe oraz rodzinne; producenci podkreślają, że zależy im na tym, by ich samochody były dostosowane do trudnych warunków skandynawskich. Volvo tuning jest dostępne na terenie Lubina – usługa ta jest oferowana przez dealera samochodów szwedzkiej marki V-Motors. Firma ta, która działa od ponad 25 lat, jest liderem na rynku i na każdym kroku dba o pełną satysfakcję klientów. V-Motors to gwarancja komfortu i jakości!

Więcej informacji na: https://vmotors.volvocars-partner.pl/

Article Categories:
Motoryzacja

Comments are closed.